0 216 456 40 16 info@dogakurutemizleme.com

Halı Yıkama


Halılarınız teslim alındıktan sonra servis ekibimiz tarafından halı yıkama fabrikamıza getirilir ve o andan itibaren halının yıkanma serüveni başlamış olur. Fabrikaya gelen halılarda ilk yapılması gereken halıların cinslerine göre ayrılmasıdır. Daha sonra şu aşamalardan geçmektedir.

Hav Aşaması; Hav aşaması diğer bir değişle toz alma aşamasıdır. Bu aşama halı yıkama işleminin beklide en önemli aşamasıdır. Çünkü bir halının tamamen temizlenebilmesi için üzerinde hiçbir şekilde toz kir olmamalıdır. Bu aşamada halı vakumlanarak üzerindeki tüm toz kir ve kalıntılardan kurtarılır.

Lekelerin Temizlenmesi; Tüm halılar kontrol edilerek lekeleri olan halılar ayrılır ve özel bir leke çıkartma işleminden geçerler. Bu aşamada halılar lekelerinden temizlenmiş olur.

Yıkanma Aşaması; Her halı kendi cinsine ve türüne ait deterjanlar ile birlikte yıkama makinelerine konulur. İlk önce arka yüzleri daha sonra ön yüzleri yıkanır ve ardından yine aynı makinede durulama işlemi gerçekleştirilir.

Sıkma; Halı sıkma makinelerine konularak halının yine cinsine uygun devirde sıkma işlemin gerçekleştirilir.

Havalandırma Aşaması; Özel klimalı havalandırma alanlarına götürülen halılar burada hiçbir halı üst üste gelemeyecek şekilde asılır ve en az 12 saat burada havalandırılırlar.

Yeniden Vakumlama; Tüm yıkama işlemi bittikten sonra halılar tekrar vakumlanır ve yıkama esnasında üzerine yapışmış olan tüm kıl tüy ve kalıntılardan kurtarılır.

Son Kontrol Aşaması;  Bu aşamada halılar tek tek kontrol edilerek üzerlerinde leke, kir yada kalıntı olup olmadığı kontrol edilir. Bu aşamadan geçemeyen halılar tekrar tüm yıkama aşamalarından geçerler. Eğer halı bu aşamadan geçerse parfümlenir ve poşetlenerek servis ekibine teslim edilir.

Servis ekibimiz vakit kaybetmeden en kısa süre içerisinde tarafınıza halılarınızı teslim eder.


© 2018 . Doğa Kuru Temizleme.Tüm Hakları Saklıdır.